Nasze przedszkole

Opis przedszkola

Nasze przedszkole jest zlokalizowane w bardzo dobrym miejscu – w centrum miasta. Od strony północnej ma bogate zaplecze: duży monitorowany parking na który można dostać się przez bramę wjazdową, bardzo dobrze wyposażony w certyfikowany sprzęt ogród przedszkolny do zabaw i zajęć na świeżym powietrzu oraz bardzo duży ogród owocowo-warzywny przeznaczony do botanicznych obserwacji oraz spacerów.


Budynek przedszkolny w którym mieści się przedszkole jest budowla zabytkową. Wnętrze przedszkola jest zadbane i zapewnia poczucie bezpieczeństwa dla dzieci. 


Pomieszczenia przedszkolne są  bardzo przestronne i funkcjonalne. Wejście odbywa się poprzez szatnię , gdzie dzieci mają możliwość pozostawienia swoich wierzchnich okryć. Do sal dydaktycznych oraz innych pomieszczeń przedszkola jest bezpośredni dostęp z szatni. Usytuowanie sal od południowej strony budynku zapewnia bardzo dobry dostęp światła słonecznego. Po lewej stronie szatni znajdują się kancelaria dyrektora, księgowość, wydawalnia posiłków oraz łazienka. Położona w końcu szatni sala dydaktyczna nr 1 ma wielkość ponad 100 m² przeznaczona dla dzieci najmłodszych ma bardzo dobrą wentylację, dużo miejsca przeznaczonego do zabawy i leżakowania. Można w niej urządzać imprezy i uroczystości. W sali tej znajduję się również sprzęt nagłaśniający oraz pianino.

Status przedszkola

  • Niepubliczne przedszkole
  • Funkcjonowanie:  11 miesięcy w roku 
  • Rekrutacja:  całoroczna
  • Wiek dzieci: 2,5-6 roku życia
  • Ilość grup:  3, liczebność do 20 
  • Godziny funkcjonowania:  6.00- 17.00.

Personel przedszkola

dyrektor, nauczyciele, pomoc nauczyciela,  personel pomocniczy: woźne oddziałowe, kucharka, pomoc kuchenna

Opieka specjalistów: 

psycholog, logopeda-diagnoza i terapia logopedyczna dzieci, rodzice mają możliwość konsultacji i spotkań ze specjalistami: prelekcje, spotkania indywidualne na żądanie, indywidualne rozmowy na temat dzieci.
Program edukacyjny: Oferta edukacyjna naszego przedszkola oparta jest na Podstawie programowej wychowania przedszkolnego Ministra Edukacji Narodowej  i programie dla przedszkola. Poziom pomocy dydaktycznych pozwala na realizację zarówno tradycyjnych, sprawdzonych metod pracy jak i nowoczesnych metod wychowania przedszkolnego oparte na spontanicznej aktywności dziecka.

Realizowane zajęcia

Zajęcia skupione są wokół następujących obszarów edukacyjnych:
– edukacji językowej,
– wychowania zdrowotnego,
– wychowania muzycznego,  wychowania plastyczno-techniczmnego,
– kształtowania umiejętności matematycznych,
– przygotowania do nauki pisania i czytania, 
– wychowania patriotycznego.

Wyżywienie

Przedszkole posiada własną kuchnię, w której posiłki przygotowywane są tradycyjnymi metodami włącznie z pieczeniem ciast. Zapewniamy dzieciom trzy posiłki tj: śniadanie, obiad dwudaniowy, kompot, podwieczorek oraz napoje na każde żądanie dziecka. Istnieje możliwość uwzględnienia indywidualnej diety dziecka.