Logo 1

Urodziny Listopadowe

Opublikowano: czwartek, 24, listopad 2022

MVIMG 20221124 094820
W dniu dzisiejszym obchodziliśmy urodziny dzieci urodzonych w listopadzie. Trójka dziewczynek Hiacynta, Nikola oraz Łucja otrzymały skromne upominki i usłyszały "sto lat" z ust swoich kolegów i koleżanek, a później wszyscy udali się do swoich sal, aby zjeść przepyszny tort. Jubilatom życzymy wszystkiego dobrego i spełnienia marzeń :)

Czytaj więcej: Urodziny Listopadowe

Wycieczka do Radia RDN

Opublikowano: czwartek, 24, listopad 2022

315908332 2124184117792671 3243274223251627934 n
W połowie listopada każda grupa z naszego przedszkola udała się do Radia RDN Małopolska, które siedzibę ma naprzeciwko naszego przedszkola. Przedszkolaki, podczas wizyty zobaczymy jak wygląda praca dziennikarza, cale studio oraz muzeum radia. Dzieci miały również okazją zobaczyć dźwięk, którego na codzień nie widzimy lecz słyszymy. To była cudowna wycieczka. Dziękujemy !

Czytaj więcej: Wycieczka do Radia RDN

Konkurs wiersza i piosenki patriotycznej

Opublikowano: czwartek, 17, listopad 2022

IMG-20221110-WA0009"Marsz marsz Dąbrowski" - takie słowa zabrzmiały na zakończenie konkursu patriotycznego zorganizowanego z okazji Święta Niepodległości w naszym przedszkolu. Może zacznijmy od początku. Każde z dzieci mogło zgłosić się do konkursu wiersza i piosenki patriotycznej. Po wyborze repertuaru i solidnej nauce w domu z pomocą rodziców dnia 10 listopada nasze przedszkolaki wystąpiły przed kolegami i koleżankami z grupy. Niektórzy pięknie recytowali, inni zaprezentowali nam swój talent wokalny, nie ulega jednak wątpliwości, że każdy dał z siebie wszystko. Zwycięzcą jednak nie mógł być każdy. Jury w składzie: dyrekcja - Renata Sokołowska, pani mgr Agnieszka Martyka oraz pani mgr Monika Koszyk ogłosiło następujący werdykt: I miejsce - Joanna Bystrowska z grupy Asy, II miejsce - Aleksandra Jewuła z grupy Asy i III miejsce - Tobiasz Wójcik z grupy Zuchy, wyróżnienie natomiast otrzymała Julia Baranowska z grupy Zuchy oraz duet siostrzany Dorota i Karolina Krukar - Starostka. Wszystkich uczestnikom i zwycięzcą serdecznie gratulujemy!

 

Czytaj więcej: Konkurs wiersza i piosenki patriotycznej

Zuchy w sklepie zoologicznym

Opublikowano: czwartek, 17, listopad 2022

MVIMG 20221114 111512
W tym tygodniu Zuchy wybrały się do sklepu zoologicznego, aby dokupić rybki do naszego akwarium. Wybraliśmy 3 nowe rybki - glonojada i dwa głupiki. Po dotarciu do przedszkola rybki zyskały nowy dom i nowe imiona. Po krótkim głosowaniu ustalono 3 nowe imiona - Kometa, Serduszko i Pluto. 

Czytaj więcej: Zuchy w sklepie zoologicznym

Warsztaty artystyczne w księgarni

Opublikowano: poniedziałek, 14, listopad 2022

MVIMG 20221104 130314W poprzednim tygodniu Asy i Zuchy miały przyjemność gościć na warsztatach artystycznych w księgarni Bookbook w Tarnowie, mieszczącej się na ulicy Wałowej. Nasze przedszkolaki wybrały się tam, aby poznać historię sympatycznego chłopca imieniem Albert, oraz jego szalonych przygód. Pani po przeczytaniu jednej histori pozwolila dzieciom pobawić się firanką, rozmazać szminkę na rękach, czy też podotykać "dżdżownic", które skutecznie udawał farbowany makaron. Następnym etapem zabawy było stworzenie własnoręcznie zrobionej książki o przygodach Alberta za pomocą flamastrów, kleju, nożyczek, cekinów, materiałów, zdjęć, wycinków i wiele innych rzeczy. Promyczki ochoczo zabrały się do pracy i w niedługim czasie stworzyli swoje książki, które później z dumą zaprezentowały w domu. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie z księgarnią Bookbook. 

 

Czytaj więcej: Warsztaty artystyczne w księgarni