Logo 5

Pożegnanie sześciolatków

Opublikowano: piątek, 01, lipiec 2022

20220624 142428
Chociaż słońce jasno świeci,

Trochę smutne są dziś dzieci.

 

Bo koniec roku, przedszkola mija czas,

 

Teraz wakacje czekają nas.

 

 

 

 24 czerwca 2022r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. 

 

Na początku wystąpiły dzieci z grup Smyki i Asy. Dzieci zaśpiewały piosenki, wierszykiem pożegnały starszych kolegów kończących przedszkole oraz popisały się tańcem. Na zakończenie najważniejszy punkt uroczystości- występ 6 latków.Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne.

 

Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody – niespodzianki.

 

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. 

 

Czytaj więcej: Pożegnanie sześciolatków

Smyki w Bibliotece Pedagogicznej

Opublikowano: wtorek, 28, czerwiec 2022

IMG-20220627-WA0016W przedostatnim tygodniu czerwca Smyki wraz z wychowawczyniami wybrały się z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci zostały poinformowane jak należy zachowywać się w takim miejscu, a już przy drzwiach zostali powitani przez miłą i uśmiechniętą Panią bibliotekarkę. Pani była przewodnikiem po zakamarkach biblioteki. Zabrała dzieci do czytelni, do wypożyczalni, do archiwum i magazynu. Smyki zobaczyły wielkie i stare księgozbiory oraz całkiem nowe książki i książeczki także dla najmłodszych. Pani bibliotekarka omówiła z dziećmi najpopularniejsze bajki, żeby potem zrobić quiz. Dzieci zgromadziły się wokół starego kufra i kolejno losowały pewien atrybut. Zadaniem losującego było odgadnięcie z jakiej bajki pochodzi dana rzecz. Smyki z zadaniem poradziły sobie bardzo dobrze, a na koniec dostały zaproszenie na jesienną wizytę w bibliotece.

 

Czytaj więcej: Smyki w Bibliotece Pedagogicznej

Spotkanie z policją

Opublikowano: poniedziałek, 27, czerwiec 2022

289078007 1403231153525848 2040133795016815714 nW dniu 21 czerwca po raz kolejny nasze przedszkole odwiedzili panowie policjanci. Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju zbiorników wodnych, bezpieczeństwa podczas wyprawy w góry oraz podstaw spędzenia bezpiecznych wakacji w mieście czy na wsi. Po krótkiej pogadance dzieci udały się na parking przedszkolny w celu oglądnięcia radiowozu policyjnego oraz motocykla. Życzymy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom bezpiecznych wakacji.

 

Czytaj więcej: Spotkanie z policją

Wakacyjne urodziny

Opublikowano: poniedziałek, 27, czerwiec 2022

MVIMG 20220622 100519
W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy urodziny dzieci, które urodziły się miesiące wakacyjne tj. czerwiec, lipiec i sierpień. Na jubilatów czekał pyszny tort oraz skromny upominek. Całe przedszkole zebrało się w jednej sali, żeby odśpiewać głośne " Sto lat". Ze swojej strony życzymy jubilatom czyli Olafowi, Monice, Martynie, Anastazji, Jasiowi, Emilii, Krzysiowi, Nadii, Gabrieli, Zosi i Oliwce samych szczęśliwych chwil w przedszkolu oraz uśmiechu na każdy dzień ;)

 

Czytaj więcej: Wakacyjne urodziny

Wycieczka do Jaśkowego Sadu

Opublikowano: sobota, 18, czerwiec 2022

IMG-20220611-WA0016Dnia 10 czerwca, odbyła się wycieczka przedszkolna do pięknego miejsca Jaśkowy sad w miejscowości Czchów. Wszystkie promyczki ochoczo przybyły rano do przedszkola, aby zaraz po śniadaniu udać się autokarem na wycieczkę. Niecierpliwe przedszkolaki wypatrywały przez okno gdzie jedziemy. Po dojechaniu na miejsce przywitał nas miły Pan, który opowiedział o alpakach -skąd pochodzą, jakie mają zwyczaje i jak trzeba się przy nich zachować. Po wysłuchaniu krótkiego przemówienia promyczki zostały zaproszone na poczęstunek - pyszna lemoniadę oraz babeczkę z czekoladą. gdy juz wszystkie promyczki miały silę na spotkanie z alpakami pan gospodarz wziął pod rękę koszyk z marchewkami i zaprosił dzieci do zwierząt. Wszystkie przedszkolaki ochoczo karmiły alpaki oraz głaskały ich miękkie futerko. Na zakończenie każdy dostał mały kaktusik oraz naklejkę z alpaką. Wszystkie dzieci szczęśliwe i zmęczone udały się z paniami do przedszkola. Mamy nadzieje, że za rok wycieczka będzie równie udana :)

Czytaj więcej: Wycieczka do Jaśkowego Sadu