Zuchy poznają zawód krawcowej

Opublikowano: środa, 26, luty 2020

IMG 20200117 101610 resized 20200212 070408840W obecnym roku szkolnym dzieci z naszego przedszkola poznają różne zawody. Najlepszą nauką jest kontakt bezpośredni z osobami wykonującymi dany zawód, a najchętniej gościmy u nas rodziców, jako przedstawicieli wybranych profesji. W styczniu odwiedziła nas mama Milenki z najstarszej grupy, która jest krawcową i to bardzo utalentowaną. Pani Kasia opowiedziała dzieciom, czym zajmuje się na co dzień oraz jakich narzędzi używa. Przyniosła także ze sobą gazety krawieckie i aż dwie prawdziwe maszyny do szycia, z których dzieci mogły korzystać w trakcie spotkania - wyszywały swoje imiona oraz zszywały ze sobą kawałki materiałów. Pozwoliło to Zuchom i Asom choć na krótką chwilę zamienić się w prawdziwych magików od igły i nici. Dzieci były zachwycone, a o to przecież chodziło. Dlatego bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Zygiel za poświęcony czas, okazaną cierpliwość i udostępnienie swojego sprzętu krawieckiego.